Posted on

İşlemin gerçekleşmesi bâtınin bir pare değil yekten bir küme hekimin tasdikı gerekir ve afiyet müesses raporuna icap duyulur. Hamilelik süresince takip edeni yapılan bebeğin sakatlık ya da gönül ritimlerinin olmadığı kesinleştiği kabil durumlarda terapotik kürtaj (sağaltma lakinçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile hamilelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki iskân durumu gözlenir. Kürtaj teamüllemi esnasında Genel duyum yitimi ya da Yöresel duyum yitimi uygulanır. Nüfus Genel anesteziye düzenınacak ise muamelat öncesi 4 saat kadar oral kurumı durdurulur.

Hastanın uygulanan ilk kürtajı ise ya da önceden yapılmış sezaryen ile doğumu var ise Genel duyum yitimi ile kürtaj yapılır. Yalnız kişinin eskiden yaptırmış başüstüneğu kürtajları var ise ya da uygun doğum eylemi gerçekleştirilmiş ise Yöresel duyum yitimi yapılabilir. Yöresel duyum yitimi Anestezi uzmanları tarafından serviks bölgesi özel otlar ile uyuşturulur. Genel duyum yitimi ise İntra Venöz (ıv) kez ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı tarafından yapılır. İşlem öncesinde Jinekolojik Sağlık muayenesi ve rahim (uterus) yapısı değerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 zaman kadar sürer. Yöresel duyum yitimi ile 15 zaman kadar, Genel duyum yitimi ile 30 zaman kadar sonrasında nüfus hane platformına gönderilebilir. Analjezik (ağrı stoper), antibiyotik, Kanamayı azaltmak lakinçlı Hekim tarafından otlar önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonrasında nüfus Kontrolör lakinçlı yine gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kürtajın son pare zamanı itibarıyla yasal başüstüneğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma yasal tahliye ya da kürtaj denilmektedir. Yasalar ile ilişkin bu muamelat yalnızca nisa doğum uzmanlarının yetkisi altındadır. İşlem hekim ve hastalanmış beyninde örtülü kalmaktadır. Gebede gülmeyen bir çor bulunan ise ve aylı kalma durumu nüfus bâtınin risk oluşturuyor ise ya da hamilelik süresince zararlı olan bir kendisinin kullanmakta zorunlu kılındığı otlar var ise kişiye terapotik kürtaj (sağaltma lakinçlı kürtaj) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir