Posted on

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına cephe veren bir aralıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri gibi şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında doğru adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve yol gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yetişkin dikkat göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi bina etmek, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sağlık astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin nasıl bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz ziyade marifet sahibi yetişmek istiyorsanız, birşunca terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine bakılırsa belirlenir ve birşunca kişiye bakılırsa yabanlık ve gelecekteki olaylar için marifet verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar muhtevain kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşyalnız şekline delalet eder.

Burç yorumlaması için çok ziyade marifet sahibi yetişmek muhtevain, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

Terim Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için marifet verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere delalet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğfiilimlere delalet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, doğru bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, gelecek tahmini ve henüz sağlam çok bap için marifet ita dair az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir