Posted on

Bu karmaşık hava ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanoğluın eskisi denli bildirişim içre olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri de bir araya ulaşınca yaşanan bu kargaşa vasatının düzene girmesi muhtevain binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu dümen ile beraberinde apartman muhtevain bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi muhtevain ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Seçim yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna bağlamlı sürdürmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa nesil sahibi ve kesme sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Genel dümen işleri, sililik ve bakım işleri, asansör, kalorifer, canlılık, asayiş ve sigorta işlerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, onarım, sililik ve başka giderler muhtevain apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri muhtevain maddi takviye tuzakır.

· Kamu gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın zamanla yarışırken kendi işleri haricinde özge bir işe çağ ayıramamalarının yetişkin bir dert olması simaünden apartmanda canlı kişilerin çoğu kez bu tür yöneticilik işleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat zaruri olan bu durumu yapmaları çoğu kez apartman evetşantısında sorunlara sırat açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ışıklı fail bir durumdur. Katman maliklerinin bu süreci amelî bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden takviye tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve bilirkişi zevat aracılığıyla binalmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı sorunları ortadan kaldırıyor. Elan mazbut, otoriter ve yeğin bir şekilde dümen sağlamlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği üzerine şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da yetişkin bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir