Posted on

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk esenlığı dair çeşitli çtuzakışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziki, zihnî ve içtimai esenlıklarını beklemek ve iyileştirmek yürekin biröte çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Yönetmenü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve evetşlakin şartlarını düzeltmek yürekin biröte çtuzakışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk esenlığı dair en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu sözleşme, bütün çocukların insan haklarını koruyacak ve vüruttirecek önlemlerin tuzakınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk esenlığı dair çeşitli ülkelerde, domestik topluluklarla ve popülasyon grupları ile işbirliği yapmaktadır. Katkısızlıklı gıdaların, akman akarsu ve hijyen koşullarının esenlanması, aşılama programlarının yürütülmesi mevzularında çtuzakışmalar yapmaktadır. Bunların yerıaralık çocukların erken evetşta okuma dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin esenlanması mevzularında çtuzakışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların esenlıklı ömür sürdüklerinden emniyetli edinmek yürekin jurnal ihtiyaçların hakkındalamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların esenlıklı beslenmelerine yardımcı edinmek, hastalıklardan korunmalarını sağlamak, içme suyunun hijyenik olmasını sağlamak, familya hekimliği ve sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması kadar biröte konularda farklı ülke ve domestik topluluklarla çtuzakışmalar konstrüksiyonlmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk esenlığı konusunu öncelikli bir mevzu olarak ele almaktadır. Tüm dünyada çocukların esenlıklı ve bahtiyar bir sundurma sürmeleri yürekin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu beyninde, çocukların fiziki ve zihnî esenlıklarını koruyacak sağlık hizmetleri, aşılama programları, hijyenik ömür koşulları, esenlıklı tagaddi ve emin çocukluk devri kadar konularda ortak devinme etmektedir. üste, Birleşmiş Milel, çocukların eğitim haklarının korunması ve vüruttirilmesi dair da çtuzakışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve bedel şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi dair yapılan çtuzakışmalar, cihan çapında esenlıklı bir sundurma sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak vürutebilmesi yürekin öncelikli olarak ele tuzakınmaktadır. Tüm cihan ülkeleriyle işbirliği yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Yönetmenü Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile biröte çtuzakışma yürütmüştür. Bunların yanında geçmiş zaman umumi sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile uygun reymeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk esenlığı mevzularında önemli özlar aldırmıştır. Asalet Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile reymelerinde yalnızca çocukların esenlıklı ve bahtiyar bir sundurma sürdüklerine yardımcı edinmek istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, bütün cihan çapında çocukların esenlıklı ve adaletli bir sundurma sürdüklerine yardımcı edinmek yürekin çtuzakışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir