Posted on

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı değsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arazi kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram kontaksı istediği ciğerin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çyutmak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen zevat ciğerin ne efsus ki çok çokça yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasen özge kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çhileışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değsoruntirin ve sadece ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değsoruntiğinde yahut kullanıcı adınız değsoruntiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değsoruntiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da gâh “değsorunikliği gelişememiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama çoklukla saldırganlar e-posta adresini değsoruntirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir